CFS (Container Freight Station)GdańskPakowanie eksportoweSztauowanie kontenerów

Projekt pakowania eksportowego dla wysyłki do Arabii Saudyjskiej

7 maja 2024

Wprowadzenie: Projekty pakowania eksportowego stanowią niezwykle istotny element w działalności KADOR. Ostatnio mieliśmy przyjemność realizować projekt pakowania maszyn oraz części do Arabii Saudyjskiej.

Przygotowanie oferty i dostawa: Na podstawie wymiarów dostarczonych przez naszego klienta z Niemiec, przygotowaliśmy wstępną ofertę. Następnie klient, który realizował projekt w Polsce, dostarczył maszyny i dodatkowe elementy, które wymagały starannego zapakowania do naszego magazynu w Gdańsku, gdzie idealnie sprawdziła się wysoka konstrukcja zabudowy konieczna do wprowadzenia na hale dźwigu 200 ton do obsługi ładunków gabarytowych. Wykazaliśmy się elastycznością, dostosowując się do potrzeb projektu, takich jak rozładunki maszyn w dni wolne od pracy i produkcja dodatkowej skrzyni. Naszym właściwym zadaniem było zabezpieczenie towaru na czas transportu morskiego zgodnie z wymogami importowymi kraju docelowego.

Pakowanie: Po dokonaniu pomiarów weryfikacyjnych, przystąpiliśmy do produkcji pełnych skrzyń i rozpoczęliśmy pakowanie elementów. Z myślą o kraju docelowym, Arabii Saudyjskiej, zastosowaliśmy metodę pakowania w odpowiednią folię barierową z ochroną przeciwwilgociową na 12 miesięcy. W trakcie realizacji, klient na bieżąco dostarczał dodatkowe elementy, dla których natychmiast opracowywaliśmy odpowiednie opakowania, by zapewnić nie tylko kompleksową ochronę podczas transportu, ale także płynną realizację każdego z etapów.

Sztauowanie kontenerów i dostosowanie harmonogramu: Kolejnym krokiem było odpowiednie sztauowanie kontenerów, uwzględniając życzenia klienta dotyczące podziału ładunku. Pomimo licznych zmian i trudności w komunikacji z firmą organizującą transport morski, dostosowaliśmy harmonogram tak, aby spełnić deadline cut-off. Dzięki naszej elastyczności i starannemu planowaniu, wszystko przebiegło zgodnie z założeniami, co potwierdziła również satysfakcja klienta wyrażona w ankiecie po zakończeniu projektu.

Korzyści klienta:

  • Elastyczność KADOR: Dopasowaliśmy się do możliwości klienta, realizując rozładunki maszyn w weekendy i dostosowując się do terminu wypłynięcia statku, czekając do ostatniej chwili na potwierdzenie.
  • Pewność zabezpieczenia towaru: Klient mógł być pewny, że jego towar został odpowiednio zabezpieczony na czas transportu morskiego.
  • Dobra komunikacja: Zapewniliśmy klientowi dobrą komunikację oraz wysoki poziom zaangażowania naszych pracowników operacyjnych, co gwarantowało sprawne prowadzenie projektu.
  • Bezpośredni kontakt z klientem i jego partnerami: W razie potrzeby kontaktowaliśmy się bezpośrednio z partnerami klienta, co pozwoliło uniknąć zbędnych opóźnień i zapewniło szybką reakcję na ewentualne problemy.
  • Dostarczenie na czas: Zadbaliśmy o przekazanie elementów do zabezpieczenia maszyn na czas transportu do KADOR, co umożliwiło sprawną realizację procesu pakowania.

Podsumowanie: Sukces tego projektu był wynikiem elastyczności całego zespołu, jego zaangażowania oraz efektywnej i opartej na partnerstwie i zaufaniu komunikacji wszystkich ogniw zaangażowanych w obsługę. Współpraca z tym klientem rozpoczęła się operacyjnie w listopadzie 2023 roku, a obecnie kontynuujemy projekt, pakując etapami sprzedane maszyny. Nasze zaangażowanie w projekt oraz zdolność do elastycznego reagowania na zmiany zapewniły naszemu klientowi pełną satysfakcję i pewność, że ich towar dotrze na miejsce w doskonałym stanie.