7 wskazówek

aby relokacja Twoich maszyn, przebiegła sprawnie i bez komplikacji

  1. Przygotuj dokładną listę maszyn lub urządzeń, które chcesz przetransportować.
  2. Potrzebne Ci będą dokładne wymiary wszystkich maszyn, ich waga oraz ilość.
  3. Wybierając firmę specjalizującą się w relokacjach maszyn, kieruj się doświadczeniem, wykonanymi wcześniej projektami i pozycją na rynku. Niska cena usług nie jest dobrym wyznacznikiem przy wyborze partnera – jego wiedza i doświadczenie mogą pozwolić Ci na oszczędność kosztów transportu i uniknięcie dodatkowych kosztów, wynikających z ewentualnych błędów przy zabezpieczaniu i transporcie maszyn.
  4. Ubezpieczenie – zadbaj o bezpieczeństwo swoich maszyn. Upewnij się, czy firma relokacyjna również je posiada (pytaj o sumę i zakres terytorialny ubezpieczenia!)
  5. Upewnij się, że w zakresie usług wybranego przez Ciebie partnera jest zabezpieczony transport. Jeśli nie, skontaktuj się z firmą transportową i ustal warunki przewozu maszyn.
  6. Z wybranym dostawcą usługi skontaktuj się przynajmniej miesiąc wcześniej, aby ustalić dogodny termin i uzgodnić warunki przeprowadzenia projektu.
  7. Na czas relokacji przygotuj miejsce i dostęp dla samochodów transportowych i urządzeń potrzebnych do załadowania maszyn, czyli wózków widłowych, dźwigów, etc.