Opakowania transportowe dla przemysłu

Gwarantujemy bezpieczeństwo Twojego ładunku.

Nasza specjalność to kompleksowe pakowanie towarów – od projektowania i budowy opakowań, poprzez proces pakowania z uwzględnieniem specyficznych wymogów dla danej wysyłki, aż po załadowanie kontenera i zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas transportu. Pakowanie eksportowe wykonujemy w jednym z naszych zakładów lub w dowolnej lokalizacji wskazanej przez zleceniodawcę. Działamy zgodnie z wytycznymi niemieckiego stowarzyszenia HPE. Na skrzyniach umieszczamy nie tylko obowiązkowe oznakowania dotyczące właściwości i transportu, jakie eksportowe skrzynie ze sklejki muszą zawierać. Dodatkowo możemy umieścić na opakowaniach dowolne oznakowanie zgodnie z życzeniem klienta. Umieszczając na skrzyni jego logo jednocześnie chronimy towary podczas transportu i wyróżniamy markę klienta.

Pakujemy w każdym miejscu wskazanym przez klienta.

Opakowanie transportowe

Do skutecznego zabezpieczania przesyłek wykorzystujemy wysokiej jakości opakowania transportowe. Wszystkie opakowania drewniane przygotowujemy w oparciu o indywidualne konstrukcje i wymagania. Pozwala to na możliwie najlepsze dopasowanie opakowania dla przemysłu do chronionego ładunku. Zapewniamy profesjonalne pakowanie przemysłowe bez względu na gabaryty i ciężar ładunku, a także rodzaj transportu. Posiadamy niemal 40-letnie doświadczenie w branży, dzięki czemu możemy zagwarantować fachowe i przede wszystkim bezpieczne pakowanie przemysłowe oraz eksportowe.

Naszą specjalizacją jest pakowanie maszyn do transportu morskiego oraz lotniczego jako zarejestrowany agent. Możemy się poszczycić profesjonalnym zapleczem dźwigowym umożliwiającym handling i ważenie pełnych kontenerów. Wykonujemy pakowanie maszyn i urządzeń przemysłowych, szaf sterowniczych, pras hydraulicznych, konstrukcji stalowych, a nawet kompletnych linii technologicznych. Realizujemy pakowanie wielkogabarytowe, m.in. zbiorników, pojazdów, samolotów, łodzi, elementów elektrowni wiatrowych oraz dźwigów, turbin, a także ładunków ponadnormatywnych czy innego typu towarów.

Zapewniamy profesjonalne pakowanie do transportu morskiego. Przewożone w ten sposób maszyny oraz innego rodzaju ładunki muszą podlegać specjalnemu zabezpieczeniu ze względu na morskie, agresywne środowisko, a także surowe przepisy fitosanitarne. Dlatego też oferujemy specjalistyczne, wysokiej klasy skrzynie do transportu morskiego. Spełniają one konieczne wymogi normy ISPM 15 (IPPC). W zależności od specyfiki pakowanych sprzętów czy towarów, używamy również antykorozyjnych środków zabezpieczających, takich jak specjalny papier, folia, smary i pochłaniacze wilgoci. Skrzynie ze sklejki są przez nas bezpiecznie pakowane w kontenery w transporcie morskim, a także – na życzenie klienta – wyposażane dodatkowo w specjalistyczne wskaźniki temperatury, wilgotności i przechyłu oraz czujniki udarowe. Gwarantujemy w pełni stabilne sztauowanie kontenerów na statku.

Ponadto wykonujemy również pakowanie do transportu lotniczego. Każde stosowane przez nas do tego celu opakowanie transportowe odpowiada niezbędnym normom oraz przepisom IATA, dzięki czemu możemy zagwarantować właściwą i skuteczną ochronę ładunku w czasie przewozu samolotowego. Dodatkowo jako zarejestrowany agent dokonamy kontroli bezpieczeństwa przesyłki lotniczej tak aby opakowanie transportowe nie wymagało otwierania na lotnisku.

Nasze opakowania transportowe

Tworzymy różnorodne drewniane opakowania transportowe – od lekkich, prostych palet jednorazowych poprzez skrzynie ażurowe i pełne, aż po skomplikowane konstrukcje stalowo drewniane. Opakowania dla przemysłu wykonujemy w dowolnym wymiarze, w ilości oczekiwanej przez klienta, w wybranej przez niego wersji oraz o dowolnym przeznaczeniu. Korzystanie z naszych opakowań transportowych gwarantuje optymalne wykorzystanie ładowności i pozwala na efektywne przebiegi towarowe. W zależności od rodzaju przewożonego towaru zapewniają one ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, czynnikami klimatycznymi i biologicznymi. Produkty pakujemy luzem, w opakowaniach jednostkowych lub zbiorczych.

Palety

Zapewniamy palety przemysłowe, palety jednorazowe, , palety specjalne, palety kontenerowe, z dwustronnym lub czterostronnym wjazdem i inne zgodnie z zapotrzebowaniem klienta.

Jesteśmy w stanie stworzyć palety na indywidualne zamówienie o wysokiej powtarzalności, spełniające wszelkie wymagania określone przez zleceniodawcę. Oferowane palety posiadają IPPC – certyfikat fitosanitarny, umożliwiający eksportowanie towarów poza Unię Europejską.

Skrzynie pełne i ażurowe

Oferujemy szeroki wybór drewnianych opakowań do transportu morskiego, lądowego a także opakowania do transportu lotniczego, z pełnego drewna, sklejki, OSB oraz płyt wiórowych. Przystosowane są one do wysyłki wszystkich rodzajów towarów dowolnego przeznaczenia, w każde miejsce na świecie, bez ograniczeń wagowych i ilościowych. Produkujemy skrzynie transportowe drewniane pod duże ciężary, skrzynie do transportu cylindrów i wałów, skrzynie do przewozu eksponatów muzealnych na wystawy (wielokrotnego użytku), skrzynie ażurowe i wiele innych.

Skrzynie transportowe ze sklejki są lekkie i wytrzymałe. Często wykorzystuje się je do przewożenia dużych, delikatnych przedmiotów. Wykonujemy je w każdym rozmiarze i o różnym obciążeniu maksymalnym.

Skrzynie transportowe drewniane

Ażurowe skrzynie transportowe drewniane używane są do przewożenia lekkich i ciężkich towarów, ze względu na dostępność powłoki barierowej gwarantującej ochronę przeciwkorozyjną, zaleca się ich zastosowanie podczas transportu door-to-door – przy ograniczonym dostępie osób trzecich . Ich cena jest niższa niż skrzyni transportowych drewnianych pełnych. Doskonale sprawdzają się przy towarach wymagających częstego przeładunku, narażonych na uszkodzenia mechaniczne i działanie sił.

Konstrukcje specjalne

Wykonamy opakowanie transportowe z drewna lub z zawartością drewna, przeznaczone do dowolnego celu, w wybranej przez klienta wersji, np. frezowane krawędziaki, sklejka (AW 100), opakowania drewniane do zabezpieczenia w transporcie, drewno sztauerskie i inne. Zaprojektujemy i wykonamy konstrukcje do przewożenia prototypów, części maszyn i drogocennych elementów wymagających indywidualnego podejścia. Nasi inżynierowe i projektanci oferują fachowe doradztwo w zakresie optymalnego wyboru i stworzenia dedykowanego opakowania transportowego do konkretnego zlecenia.

Co pakujemy?

 • konstrukcje stalowe
 • przęsła mostowe
 • wielkogabarytowe zbiorniki
 • ciężkie prasy
 • turbiny
 • elementy elektrowni wiatrowych
 • maszyny rolnicze, budowlane i przemysłowe
 • całe linie technologiczne
 • łodzie i samoloty
 • pojazdy opancerzone
 • szafy sterownicze
 • materiały niebezpieczne
 • wiele innych towarów wg. Twoich potrzeb, w tym ładunki ponadnormatywne

Jakość drewna wykorzystywanego do pakowania potwierdzamy zarówno certyfikatem obróbki termicznej (wymogi fitosanitarne zgodnie z międzynarodową konwencją IPPC) jak i specjalnym znakiem na poszczególnych elementach drewnianych będącym integralną częścią opisu skrzyni. Pozostałe składowe opisu skrzyni wskazują sposób traktowania, przechowywania i transportowania towaru umieszczonego wewnątrz opakowania, a także stosowne oznaczenia wymiarowe i wagowe, opisy adresowe i inne wg. życzenia klienta.

Materiały najwyższej jakości

Gwarantując wysoki poziom usług, materiały, które stosujemy są dokładnie selekcjonowane i sprowadzane z całego świata.

 • Osuszacze (Niemcy),
 • Folie izolacyjne (Niemcy, Francja),
 • Pasy transportowe (Polska),
 • Wskaźniki położenia/przemieszczania (Stany Zjednoczone),
 • Sklejka (Brazylia),
 • Drewno (Niemcy, Polska),
 • Folia PE (Niemcy, Polska),
 • Folia VCI (Niemcy),
 • Materiały mocujące (Niemcy),
 • Maszyny i narzędzia np. Weinig, Holz-Her, Linde, Bostitch, Paslode (Niemcy, Stany Zjednoczone).

Opakowania drewniane

Stosujemy międzynarodowe standardy fitosanitarne dla drewnianych opakowań eksportowych (norma ISPM 15). Nasze opakowania z drewna poddawane są procesowi obróbki termicznej (HT – heat treatment).

Regularnie współpracujemy ze sprawdzonymi dostawcami surowców z Niemiec i Polski. Dzięki temu, że doskonale znają nasze potrzeby i wymagania jakościowe oraz czasowe, możemy efektywnie i odpowiedzialnie zaplanować każdą realizację.

Dzięki własnym komorom suszarniczym jesteśmy niezależni w kwestii obróbki drewna i możemy sprawnie reagować na indywidualne potrzeby naszych klientów.

Opakowania izolacyjne i osuszacze

Skuteczna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi to podstawa. W tym celu używamy specjalnych, zgrzewanych folii paroizolacyjnych DIN 55531-1 (kompozyt aluminium lub polietylenu) Folie są bardzo wytrzymałe i hermetycznie separują towary od powietrza z zewnątrz. Indywidualnie obliczona ilość pochłaniaczy wilgoci KADORgel® wchłania resztkową wilgotność wewnątrz opakowania. Osuszacze trwale i skutecznie zabezpieczają wewnętrzną atmosferę, są nietoksyczne, nie zawierają substancji szkodliwych i nie zagrażają powierzchniom towarów.